Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 411 чоловік

Для корисного і цікавого дозвілля

Дата: 29 квітня 2020 о 21:47, Оновлено 16 березня 2023 о 23:23

1 квітня – День Сміху!  

          Щорічно 1 квітня святкують День сміху, або День дурня. У це міжнародне свято заведено розігрувати своїх рідних і друзів та жартувати над ними. Незважаючи на складну обстановку в Україні та світі через епідемію коронавірусу і оголошеного карантину, давайте піднімати одне одному настрій: відправляйте прикольні картинки знайомим, розігруйте друзів по телефону, підготуйте листівки і привітання з 1 квітня рідним і близьким.

Звідки з'явилося це веселе свято і яку історію має 1 квітня – один з найулюбленіших днів веселих і життєрадісних людей.

                         Веселі жарти, розіграші та приколи на 1 квітня    

                         Смішні тваринки

                         Перегляд ролика "Таємне життя домашніх тварин"


 

Міжнародний день дитячої книги  

Міжнародний день дитячої книги — свято, встановлене з ініціативи та за ухвалою Міжнародної ради дитячої книги. Відзначається щороку (починаючи з 19672 квітня — в день народження великого казкаря Ганса Крістіана Андерсена.

                Традиційно з нагоди свята в шкільній бібліотеці організовуютьс урочисті заходи для дітей, зустрічі з авторами і ілюстраторами, конкурси на найкращий твір тощо. І скрізь, у всіх країн і народів, і у нас зокрема королем свята вважається Андерсен. Чарівному казкарю Андерсену належать романи, п’єси, вірші, проте в літературі він залишився перш за все як автор казок та історій, що склали 24 збірки, виданих в 1835–1872. Світову славу Андерсену принесли його казки, в яких поєднується романтика і реалізм, фантазія та гумор і сатира. Біографія Андерсена теж нагадує казку, особливо якщо з довірою поставитися до його розповіді про себе в двох великих мемуарних нарисах «Казка мого життя». Твори Андерсена спонукали українського композитора Жанну Колодуб до створення багатьох музичних творів для дітей. Серед них — «Снігова королева» та інші.

                У наш складний і бурхливий час, коли стрімко зростає потік інформації, що його дістає дитина з усіх можливих джерел, твори дитячих письменників проходять випробування на подальше життя. Наталя Забіла — одна з найстарших українських письменниць, яка писала переважно для дітей. Впродовж усього творчого життя вона сповідувала один принцип: для дітей треба писати так само добре, як і для дорослих, і навіть ще краще. Саме тому книжки письменниці й донині читають, знають і люблять. Зроблене Наталею Львівною в дитячій літературі важко переоцінити. Адже вона була фундаторкою української радянської дитячої літератури і стала її досвідченим майстром. Великою популярністю у юних читачів користуються збірки: «Під ясним сонцем», «Веселим малюкам», «У широкий світ», «Оповідання, казки, повісті», «Стояла собі хатка». Однією з найкращих книжок Наталі Забіли є цикл віршованих оповідань «Ясоччина книжка».

               Відома українська поетеса Ганна Чубач казки почала складати для молодших сестер. Стіна в маленькій кімнаті письменниці завішана картинами. На них герої казок і віршів Чубач — ворони, коти і лебеді. Вони намальовані лаком для нігтів і прикрашені бісером. Сама поетеса говорить, що її казки не придумані, а життєві. 1983 року видавництво «Веселка» видало її першу дитячу книжку «Йшла синичка до кринички». Пізніше вийшла книжка «Веселі чомучки», а ще Ганна Чубач написала 11 абеток для дітей. Дитячі книги вбирають у себе цілий світ: все цікаве, що трапляється на світі, рано чи пізно в них потрапляє. Їх нескінченне строкате різноманіття тішитиме все нові й нові покоління дітвори.

Зростай разом із книжками!

Всесвітній день моркви  (4 квітня)

Святкування Всесвітнього дня моркви відбувається в першій декаді квітня. Почав відзначатися з 2003 року. Мета святкування - підкреслити її користь для здоров’я. Святкові заходи включають популяризацію вживання моркви і рецептів на її основі.

У світі багато свят, присвячених їжі, і, чесно кажучи, святкування деяких з них не дуже корисно для здоров’я. Втім, цього точно не можна сказати про Всесвітній день моркви. Похрумтіти цим життєрадісно помаранчевим овочем дуже корисно для вашого зору, печінки, шкіри, волосся, настрою, взагалі вашого всього. Запитайте будь-якого кролика!

До речі, а ви знали, що морква не завжди була такою помаранчевою? Родом із Середньої Азії, вона спочатку була пурпуровою зовні та жовтою всередині. Її почали культивувати в 7 столітті, і протягом 1000 років вона зустрічалася в широкому спектрі кольорів - червоного, білого, чорного, жовтого, і навіть фіолетового, але тільки не помаранчевого кольору. Перші помаранчеві сорти моркви були вирощені в Голландії в XVI столітті. Деякі джерела стверджують, що патріотично налаштовані голландці вивели моркву такого кольору на честь голландської Оранської королівської династії (нід. Oranje). Втім, достовірних свідчень цьому немає. А ось що точно не викликає сумніву, так це те, що з тих пір морква змінила не тільки колір, але і смак. Вона стала набагато солодшою і соковитішою. На сьогоднішній день це один з найсолодших овочів на Землі (солодше тільки буряк). Крім того, морква - абсолютний чемпіон серед овочів за вмістом вітаміну А. 100 г моркви забезпечить вам 104% рекомендованої добової дози цього вітаміну! В ній також чимало кальцію: в 9 середніх плодах його міститься стільки ж, скільки в склянці молока, що робить моркву незамінним інгрідієнтом у веганських рецептах.

Що ж, Всесвітній день моркви, який відзначається, до речі, щорічно 4 квітня, - чудовий привід дізнатися що-небудь нове про цей чудовий коренеплод. Але все ж таки найкращий спосіб відсвяткувати цей день - задуматися над тим, як додати побільше моркви в свій щоденний раціон. Море користі, та й смачних рецептів з морквою теж. Бажаємо вам смачного і корисного Всесвітнього дня моркви!

Про корисні властивості моркви - поради дієтолога

Майстер клас - салати з моркви

Сьогодні Міжнародний день інтернету

4 квітня міжнародна інтернет-спільнота відзначає свій день — День інтернету. Започаткував День інтернету Папа Іоанн Павло II.
Щороку святкування відбувається 4 квітня — у день смерті святого Ісидора Севільського, якого Католицька церква визнала заступником інтернету.

У 1998 році Папа Римський Іоанн Павло II визнав всесвітню Мережу енциклопедією людського знання. Тому її покровителем і обрали Ісидора Севільського, якого вважають першим енциклопедистом.

У 2001 році з благословення римо-католицької церкви в Інтернеті був відкритий сайт www.santibeati.it, де кожен зміг проголосувати за того чи іншого претендента на пост покровителя Інтернету.

У багатьох країнах існують також національні дні інтернету. Зазвичай вони приурочені до якихось подій, пов’язаних із введенням Інтернету в цій країні, зокрема в Україні День інтернету святкується 14 грудня.

Дата 4 квітня — 4.04 — також нагадує поширену помилку 404 “Сторінку не знайдено”.

Цікаві факти про інтернет

  1. Всесвітня Мережа почала своє існування в 1960 році в США і призначалася для оборонних військових сил.
  2. Для того, щоб кількість користувачів досягла позначки в 50 млн, інтернету було потрібно 4 роки, тоді як радіомовлення – 38 років, а телебаченню – 13 років.
  3. Незважаючи на величезну популярність Інтернету, 80% жителів планети не є його користувачами.
  4. 70% із загального числа користувачів – чоловіки, а кожна 8-ма пара познайомилася за допомогою Мережі.
  5. Кожного місяця тільки користувачі Facebok викладають в мережу 3 мільярди своїх фото.
  6. На 80% фото в Інтернеті зображені оголені жінки.
  7. Перший смайлик був відправлений в 1979 і виглядав так -). До речі, у нього є свій день народження.
  8. Призначенням першої веб-камери було відстеження запасів кави в кавоварці.

Безпека дитини в інтернеті: про що необхідно говорити

Безпечна поведінка в Інтернеті​

Безпека в Інтернеті для дітей​

Всесвітній день мультфільмів

В 2002 році Міжнародною асоціацією анімаційного кіно 6 квітня було проголошено Всесвітнім днем мультфільмів.  В цей день 1906 року була створена серія перших анімаційних фільмів "Комічні фази смішних облич".

   Чи бувають малюки, які не люблять мультиків? Веселі, кумедні та симпатичні персонажі так захоплюють! Тим паче, що в багатьох із них є свої таємниці. 

   Варто вимовити заповітне слово мультфільм, як дитина з усіх ніг бiжить до телевізора. Адже мультик – це жива казка. І не важливо, яке дійство розвертається на екрані, стежити за яскравими персонажами так цікаво! Для дитячої свідомості мультфільм - не вигадка, а оживша реальність, і всі герої дійсно існують. 

Чому ми любимо мультфільми?​

           Всі діти любять мультфільми. А ті, хто не люблять… А ви               зустрічали таких дітей? Діти дивляться мультфільми,     сприймаючи   дійсність переважно кріз те, що бачать на екрані,   переносячи моделі      поведінки з намальованого світу у світ   реальний.

            У мультфільмах діти знаходять те, що і завжди знаходили у розповідях бабусь і в книжках, прочитаних батьками, - конкретні ситуації і приклади поведінки у них. Але, якщо раніше основним джерелом таких «моделей» були все ж таки книги, то зараз технічний прогрес приніс ще одну форму пізнання світу – через зображення, а саме: через мультфільми.

                                                             

Адже особливості мислення дитини має пеерважно образний тип. Тому яскраві образи так  приваблюють дітей.

Запрошую переглянути збірку мультфільмів для дітей українською мовою!

7 квітня - День здоров'я!

Всесвітній день здоров'я відзначається щорічно 7 квітня починаючи з 1950 року. У цей день у 1948 роцi набув чинностi Статут Всесвiтньої органiзацiї охорони здоров'я.    

 Всесвітній день здоров'я - це підказка та заклик підтримувати активний спосіб життя, щоб залишатися здоровим і запобігати хворобам. 

Ось декілька порад щодо здорового способу життя, щоб жити щасливим і здоровим життям: 

  • Почніть дотримуватися здорового способу життя прямо зараз і докладіть зусиль для поступового прогресу.
  • Якщо минуло багато часу з моменту вашого останнього тренування, тоді це час для початку. Підтримуйте фізично активний спосіб життя і зробіть заняття частиною вашого повсякденного життя.
  • Для корисного харчування є різноманітні продукти. Уникайте використання обмежувальних дієт в ім'я втрати ваги. Вони можуть зашкодити вашому здоров'ю і запропонувати лише тимчасову втрату ваги.
  • Підтримуйте здорову масу тіла. Це можна зробити тільки після виконання пунктів 2 і 3.
  • Їжте регулярно, ніколи не пропускайте снідаок чи обід. 
  • Уважно ставтеся до своєї їжі, як до можливостьі живити себе. Вкрай рідко вживайте солодкі продукти або їжу з упаковки. 
  • Їжте сезонну їжу і вживайте велику кількість фруктів і овочів. Надайте перевагу фруктам і овочам, які вирощуються місцево
  • Зменшіть споживання солі та цукру. Це крок, який може сприяти запобіганню ожиріння, діабету, високого кров'яного тиску та хвороб серця
  • Пийте багато рідини. Підтримка хорошого рівня водного балансу важлива для досягнення загального доброго здоров'я 
  • Намагайтеся уникати стрессу. Займіться йогою, практикуйте медитацію і працюйте у напрямку зміни вашого ставлення до стресу. Не реагуйте на будь-яку стресову ситуацію і вчіться ігнорувати, і мати позитивний світогляд у житті. Почніть зі здорового способу життя прямо зараз і докладіть зусиль для поступового прогресу. 

Будьте здорові і піклуйтеся про своє здоров'я та здоров'я своїх близьких кожного дня, адже це запорука щасливого життя.                                                                                                       

ВООЗ радить, як дбати про психічне здоров’я під час карантину
Здорове харчування під час карантину                                                     

Ранкова руханка для батьків і дітей.                   

Рухаємося разом!
 

Всесвітній День рок-н-ролу

         Вплив будь-якого виду мистецтва на найрізноманітніші групи     нашого прогресивного народонаселення - незаперечний факт. Наші   уми і наші погляди досить розвинені, щоб займатися творчою   діяльністю. Разом з тим, ми досить легко можемо сприймати і новий підхід, і новий напрям, який можуть запропонувати нам наші брати по розуму. Так сталося і зі ставшою вже легендарною колись новою музичною течією, яка відома нам зараз під крилатою назвою «Рок-н-рол». Масштаб і грандіозність змін, які внесло музичне мистецтво у наш людський світогляд колосальні, і в цих процесах «Рок-н-рол» посів своє, не останнє і гідне місце.

Витоки цього музичного напрямку, за даними проекту DilovaMova.com, своїм корінням йдуть в середину минулого століття, у ті повоєнні роки, коли все людство, не встигнувши відійти від жахів Другої світової війни, стало перед ще більш страшними перспективами безумства самознищення. Напруга або перенапруження, передчуття прийдешньої убивчої катастрофи або бажання всупереч усьому цьому - просто жити і насолоджуватися життям, що саме послужило поштовхом до «винаходу» рок-н-ролу, знає тільки Бог. Ми ж можемо міркувати про це, намагаючись спиратися на ключові моменти і факти, які були зафіксовані в нашій сучасній історії.

Всесвітній день рок-н-ролу, станом на 2012-рік, ще не став офіційним міжнародним святом, відзначеним наприклад, на рівні резолюцій всіма шанованої Організації Об’єднаних націй. Однак, це зовсім не заважає бути цьому Дню в календарях багатьох, хто небайдужий і полюбив цю яскраву і завжди живу музику для душі і тіла. Дата народного Дня рок-н-ролу прив’язана до однієї з ключових подій в його славній історії: запису синглу Білла Хейлі спільно c групою «The Comets» під назвою «(We’re Gonna) Rock Around the Clock». Назва говорить сама за себе - «Рок цілодобово». Існує ще один переклад - «Рок навколо годинника», звичайно ж він не є точний, але як можна до статі проливає світло на дату святкування дня рок-н-ролу. Справа в тому, що в робочих планах музикантів запис цього синглу повиннен був відбутися 12-го квітня 1954-го року в нью-йоркській студії Pythian Temple, США. За тих, чи інших причин цього не сталося. Контракт зі студією закінчувався 13-го числа і за 3 години до його завершення, приблизно о 9 вечора 12-го квітня, наші герої зволили з’явитися. Більш того, вони встигли записати 3 версії цього синглу, остання з яких і стала знаменитим хітом.

А далі ... почалася ера рок-н-ролу. Він був сприйнятий на «ура». Перевернув старі уявлення про музику і став в основі безлічі інших музичних течій. Подолав кордони і відстані, політичні погляди та суспільні настрої, обріс легендами і дійшов до наших днів.

Саме 12-го квітня буде справедливо привітати всіх любителів цього музичного напрямку. Бажаємо Вам енергії і сил! Зі святом рок-н-ролу!

Танцюймо рок-н-рол

12 квітня – Вcесвітній день авіації і космонавтики​

        У цей день, 12 квітня, в 1961 році громадянин СРСР майор Юрій     Олексійович Гагарін на космічному кораблі «Восток» вперше в світі     здійснив орбітальний обліт Землі, відкривши епоху пілотованих космічних   польотів. Він зробив один виток навколо земної кулі, який тривав 108   хвилин.

Розвиток пілотованих польотів проходив поетапно з урахуванням досягнутих науково-технічних результатів і появи нових наукових, господарських і технічних завдань. Від перших пілотованих кораблів і орбітальних станцій до багатоцільових космічних пілотованих орбітальних комплексів - такий шлях, пройдений радянською пілотованої космонавтикою.

Яскраві успіхи космонавтики - закономірний результат самовідданої праці багатьох тисяч людей, десятків трудових колективів, які роблять все від них залежне в ім’я прогресу космічної галузі.

За рішенням Міжнародної авіаційної федерації (ФАЇ) 12 квітня відзначається як «Всесвітній день авіації та космонавтики».

В Україні цей День має назву «День працівників ракетно-космічної галузі України» і закріплений Указом Президента України від 13 березня 1997 року № 230/97, його святкування відповідно проводиться щорічно 12 квітня.

Пізніше, 7-го квітня 2011-го року, на рівні Генеральної Асамблеї ООН, була прийнята відповідна резолюція № 65/271, в якій 12-е квітня проголошено Міжнародним днем польоту людини в космос.

Враховуючи ризики, фізичні та інтелектуальні навантаження, гіганську працю і безпрецедентну самовідданість всіх, хто створював для нашого людства цю сміливу можливість, хотілося б побажати в цей День всім нам спокою і впевненості. Досягнувши космосу ми лише зробили ще один крок, а скільки їх буде ще?

Цікава інформація до 50-річчя першого польоту людини в космос

Для допитливих космічна вікторина.

Подорожуємо по музею космонавтики онлайн

Запрошую переглянути пізнавальний фільм: "Музей космонавтики"

День скаута в Україні

     Цей міжнародний неполітичний молодіжний рух ставить своєю метою підтримку   фізичного, розумового і духовного розвитку молоді. Вперше про відзначення 100-   ліття українського скаутського руху на державному рівні було згадано в Указі   Президента України від 28 березня 2008 року № 279/2008 "Про заходи щодо   сприяння розвитку пластового (скаутського) руху в Україні".

"Ураховуючи внесок пластових (скаутських) організацій України у виховання підростаючого покоління на засадах моралі, здорового способу життя і любові до рідного краю ... розробити за участю молодіжної організації "ПЛАСТ - Національна Скаутська Організація України" (ukrscout.org), інших скаутських організацій та затвердити плани заходів з відзначення у 2009 році 20-ї річниці відновлення діяльності ПЛАСТу в Україні та у 2012 році 100-річчя пластового (скаутського) руху в Україні", - йшлося в документі.

Відомо, що сучасна «Національна Організаця Скаутів України» була зарєєстрована 26 жовтня 2007 року - День народження цієї организації.

Хоча про початок скаутського руху в Україні відомо не так вже й багато, та за матеріалами wikipedia.org, вже в 1895-1900 роках існувала таємна юнацька організація Кам’янець-Подільської бурси «Запорозька Січ». Вона звертала чималу увагу на фізичне вдосконалення своїх членів. На військовість не налягала, хоча відділи її були різно озброєні. Учасники носили дерев’яну «зброю». Всі члени - запорожці носили імена історичних осіб. Кожний відділ мав свої шатра, їх ставили з гілля, соломи, кукурудзянки. Кожен учасник носив на шапці присвоєну його відділові гілочку дуба, берези, калини, явора. Організатором «Запорозької Січі» був старший учень - Борис Сулковський. Відомо, що в 1909 році український юнак Юрко Гончарів-Гончаренко заснував у Бахмутському повіті на Катеринославщині «Першу дружину скавтів на Україні».

Початком скауцького руху, по даним проекту DilovaMova.com, вважається 1907 рік, коли генерал-лейтенант британської армії Роберт Бейден-Павелл провів перший скаутський табір на острові Браунсі в Англії. Роберт сформував основні принципи скаутингу, згодом (Лондон, 1908) виклав їх у своїй книжці «Скаутинг для хлопців», яка і донині є основоположною працею для скаутської роботи.

8 лютого 1910 - день народження бойскаутів США. В цей день Вільям Д. Бойс заснував організацію Бойскаути Америки відповідно до законодавства округу Колумбія. Він особисто жертвував 1000 USD на місяць, щоб тримати організацію на плаву, за умови, що хлопчики всіх рас і віросповідань будуть допущеними до участі в організації.

В 1909-1911 Олександр Тисовський зі Львова переклав українською мовою книжку «Скаутинг для хлопців» засновника скаутського руху. Незалежно від Тисовського пластові гуртки почали також творити Іван Чмола та Петро Франко. Якщо останні акцентували принципи пластування на фізичному та військовому розвитку, то Олександр Тисовський займався теоретичним вихованням молоді. Він розробив систему пластових проб (завдань), які мали виконати пластуни для того, щоб отримувати нові звання та вдосконалювати себе. Через кілька місяців діяльності, 12 квітня 1912 року, першу пробу на ступінь «учасника» здали та прийняли Пластову присягу на вірність Богові та Україні близько 40 осіб. Ця дата і стала вважатися офіційною датою заснування українського скаутингу - «Пласту».

З Днем скаута України!

16 квітня - Всесвітній день голосу

Святкування Всесвітнього дня голосу відбувається у другій декаді квітня. Ініціатива свята з’явилася в 1999 році. Святкові заходи включають акції по поширенню знань про здоров’я і феномен голосу, щоб навчитися правильно піклуватися про нього.

Голос є подібним до коштовного каменя, в гранях якого відображається багато наукових дисциплін, що вивчають як практичні, так і творчі аспекти його застосування. І люди, і тварини в значній мірі залежать від вокальної комунікації, тому наука про голос об’єднує фізіологію, біологію та біоакустику.

Ідея присвятити голосу особливий день у клендарі і зробити 16 квітня Днем голосу була спочатку запропонована в 1999 році Бразильським товариством ларингології та голосу. Це стало результатом спільної ініціативи лікарів - терапевтів, логопедів та викладачів співу, які входили до асоціації «Sociedade Brasileira de Laringologia e Voz - SBLV» (Бразильське товариство ларингології та голосу) під головуванням доктора Недіо Штеффен.

У 2002 році португальський ларинголог професор Маріо Андреа, тодішній президент Європейського ларингологічного товариства, запропонував відзначати День голосу в усьому світі. У Сполучених Штатах Американська академія отоларингології та хірургії голови і шиї офіційно приєдналася до святкування в 2002 році, і в цьому ж році захід отримав назву «Всесвітній день голосу» (World Voice Day або WVD). У 2016 році було проведено вже понад 700 заходів, присвячених цьому Дню.

WVD сьогодні - всесвітній щорічний захід, присвячений святкуванню феномена голосу. Мета заходу полягає в тому, щоб продемонструвати величезну важливість голосу в повсякденному житті всіх людей та підвищити глобальну обізнаність про необхідність запобігання проблем голосу, реабілітації девіантного або хворого голосу, навчання артистичному голосу та необхідності подальшого дослідження функцій і застосування голосу.

Завдання Всесвітнього дня голосу - закликати всіх, хто використовує свій голос для бізнесу або для задоволення, навчитися піклуватися про свій голос, а також дати знання про те, як звертатися за кваліфікованою допомогою і навчанням, а також надавати підтримку дослідженням в області фізіології голосу.

Чи може якість голосу вчителя впливати на навчання дітей? Відповідь – так. Експериментальні дослідження показують, що діти реагують на цей фактор по-різному в залежності від їх пізнавальних здібностей, статі та слуху.

Голос є основним інструментом як для семантичної, так і для емоційної комунікації і тому має безпосереднє відношення до слухового сприйняття, психології, неврології, мовознавства та фонетики. Це важливий інструмент не тільки в освіті, а й у повсякденній роботі близько 30% всього працюючого населення.

Бережіть свій голос!

Пасха Христова - Великдень​

Великдень — найважливіше із 12 головних християнських щорічних свят. Його святкують практично у кожній українській родині.

Безліч традицій, прикмет, обрядів та застережень існувало й досі існує, пов’язаних із цим днем. Деякі з них мають суто християнське походження, а деякі перейшли ще від наших язичницьких пращурів.

Дохристиянська історія свята:

Після хрещення Русі — багато язичницьких традицій видозмінились, та були вплетені до найближчих християнських свят. Так сталось і з Великоднем, який святкується поряд із слов’янським важливим святом весняного рівнодення, яке влаштовується в честь остаточного пригоду весни та відродження природи. Багато традицій, які ми звикли вважати християнськими, існували на теренах України ще задовго до його прийняття.

Паска – це “сонячний” калач, який випікали у жертву сонячним божествам. Його вигляд за більш ніж тисячоліття, дещо набув змін, але все ж сама основа більше нагадує саме калач, а не християнську “паску”.

Писанки — які ми з дитинства звикли розмальовувати напередодні Великодня, також існували ще до хрещення русі. Найстаріша знайдена на території писанка, була намальована ще у ІХ столітті. І не дивно — адже у наших пращурів яйце завжди асоціювалось із сонцем та зародженням нового життя.

Що вже казати про величальні пісні, веснянки та гаївки, які були певним магічним закликом до весни та сонця! Більш сучасні весняні пісні містять у собі рядки про Воскресіння Христа та прославляння Бога, але раніше про це не було жодної згадки — у традиційних гаївках йдеться про нове життя, природу, весну, сонце.

Освячення кошика із “підношеннями” також не стало для українців новою традицією. Вони існували і раніше, як жертвоприношення богам. Навіть склад кошиків був той же, адже випічка, м’ясо, молочні продукти та хрін — все це складові щоденного раціону українців.

Обливаний понеділок, який йде одразу після Великодня — раніше був ритуалом очищення. Хлопці, обливаючи дівчат водою, бажали їм краси та міцного здоров’я.

І насправді добре, що зі встановленням християнства — на Великдень всі ці традиції перейняли, адже це не дало їм остаточно зникнути і ми маємо свою, унікальну історію із власними традиціями святкування.

Великодня трапеза:

Першій трапезі на Великдень надавали неабияке значення. Адже перед нею, протягом сорока днів, віряни дотримувались суворого посту і тепер нарешті могли почастуватись святковими стравами. Все, що було освячено в церкві під час святкової служби, господар приносив у дім, аби подати до трапези. Ще з порогу він вітав родину: “Христос Воскрес!”, а родина йому відповідала: “Воістину Воскрес!”

Сніданок розпочинався з молитви і першими потрібно було з’їсти освячену пасочку та крашанку, а тільки потім переходити до м’ясних страв та всього іншого, від чого утримувались під час посту.

Смачні страви готували наперед, адже далі вірян чекав цілий тиждень святкувань, котрий називався Світлою великодньою седмицею, тобто після Світлого понеділка йшов Світлий вівторок і так далі.

Вірування Великодня:

Вважалось, що на Великдень всі дива, котрі зазвичай приховані від людського ока, стають видимими. Але побачити їх можуть не всі, а лише діти, у котрих чиста і світла душа.

На Великдень у церкві часто дозволяли подзвонити у святкові дзвони всім охочим. А також можна було просити у Бога все, чого бажає душа — старенькі люди просили багато онуків, молоді дівчата гарного нареченого, а ті, хто хотіли достатку, вмивались водою із срібної посудини.

Вставали до світанку, щоб не проспати щастя.

Дівчата вірили, що якщо вмитись водою від червоної крашанки, то увесь рік будеш рум’яною.

Великдень прийнято було святкувати весело і радісно, бо хто буде невеселий в цей день — тому сумувати увесь рік.

Застереження Великодня:

У Великдень, як і у інші великі церковні свята, не можна займатися домашньою роботою, а оскільки це свято найбільше, то і заборона особливо сувора. Інакше, ризикуєш накликати на себе великі клопоти.

Все, що було освяченим в церкві, ні в якому разі не можна викидати. Страви доїдали у першу чергу, роздавали друзям, родичам, сусідам і всім нужденним. На крайній випадок їжу домішували у корм для худоби, а з пасочок робили сухарі, які потім довго зберігаються і добре смакують з молоком.

Подружжя не христосалося на людях, адже вірило, що це може стати причиною розлуки.

Не можна було рубати курей, колоти худобу і навіть вбити маленького павучка було гріхом у цей день, адже вірили, що всі тварини також радіють Воскресінню Ісуса Христа і чіпати їх у такий день не можна.

Прикмети Великодня:

  1. Якщо людина бачить світанок у Великодній ранок, то до неї в будинок постукає удача.
  2. Хороший знак, коли в ніч Великодня приснився померлий родич. Провісник того, що в цьому році сім’я буде здорова.
  3. Для молодої сім’ї в цей день почути зозулю, значить, в недалекому майбутньому очікувати збільшення родини. Якщо птицю почула незаміжня дівчина – бути сватанню та весіллі.
  4. Коли в перший день Великодня погода морозна або дощ із громом, то врожай у цьому році буде хорошим.
  5. Другий день свята супроводжується ясною погодою – літо пройде в дощах.
  6. Якщо під час святкового богослужіння гасне свічка – на смуток, коли ж свічка протрималася до кінця служби та людина її сама загасила – до удачі.
  7. На Великдень почути як стукає дятел – скоро обзавестися власним будинком.
  8. Коли ніч Великодня проходить з яскравим зоряним небом – чекайте заморозків.
  9. У сім’ї буде благополуччя, якщо господиня спекла пишний і гарний великодній хліб.
  10. На Великдень небо похмуре – літо не буде теплим.
  11. Коли на Великдень спить господар, то виляже пшениця, а якщо господиня — льон.
  12. На Великдень повинна бути така сама погода, що й на Благовіщення.
  13. Якщо на пасхальному тижні ушибешься лікоть – милий згадав.
  14. Якщо в щі впала муха – чекай побачення.
  15. Якщо губи сверблять – не минути поцілунку.
  16. Якщо брови стануть свербіти – побачишся з коханим.                                                                     

У інших народів теж існували цікаві традиції святкування:

У Болгарії спеціально до Великодня виготовляють багато глиняних горщиків, у які вкладають думки про хороші побажання. А у святковий день щосили їх розбивають, кидаючи із верхніх поверхів будинків. Такий ритуал для них є своєрідною перемогою над злими силами. На дорозі потім валяється багато битих уламків, які всі охочі підбирають собі у якості щасливого талісману. А ще, щоб розмалювати писанки в них зовсім обмаль часу — це дозволено робити лише у Чистий четвер!

У Фінляндії Великдень також тісно пов’язаний із святкуванням приходу весни. Фіни горщики не розбивають, а саджають в них жито чи траву незадовго до свята. Якщо на Великдень з’являться перші паростки — значить весна прийшла. Та принесла з собою тепло і щастя.

У Шведів, наприклад, символом Великодня є не яйце, а курча. Мабуть це ще один наслідок вічної суперечки, що ж з’явилось першим! 

А також, практично кожна християнська країна Європи, має свою особливу великодню випічку, яка відрізняється від усіх інших.

Писанка своїми руками: майстер-клас від майстрині

Всесвітній день Матері-Землі

(Міжнародний день Землі)

Матінка-Земля. Це вираження ми не рідко чуємо в нашому повсякденному житті і використовуємо його в нашому спілкуванні. Що воно означає і що ми в нього вкладаємо, - буквально зображено в самому формулюванні і формі подібної фрази. Земля - наша годувальниця, наш спільний дім, в якому створені Богом для нас абсолютно унікальні умови, що дозволяють нам не тільки виживати, але й насолоджуватися життям у всій її красі і різноманітності. Вона віддає нам себе цілком. Беззаперечно дарує свою любов. Не зважаючи навіть деколи на абсолютно блюзнірське ставлення з нашого боку. Як любляча мати живить, одягає і виховує своїх нетямущих дітей. Чим ми їй віддячуємо?

Так, офіційно, починаючи з 2010-го року в наших календарях на міжнародному рівні з’явився знаковий День - Всесвітній день Матері-Землі, який відзначається 22-го квітня. У резолюції Генеральної Асамблеї ООН № A/RES/63/278, яка була затверджена з цього приводу в 2009-му році відзначалося, що термін «Матінка-Земля» досить поширений в різних культурах і загальноприйнятий у більшості країн світу, він відображає чіткий взаємозв’язок між нами і нашою планетою. Дата святкування цього всесвітнього дня так само вибрана не випадково: спочатку, за даними проекту DilovaMova.com, в цей день, в одній з найпотужніших, масштабних і розвинених країн світу, в США, відзначався День дерев.                                    

США були однією з перших країн, що заснували екологічні свята на державному рівні, до того ж дерево часто символізує життя. Здоров’я і екологія нашої планети безпосередньо залежить від наявності на ній цих прекрасних творінь Божих. Не дивно, що в національних календарях багатьох країн світу присутні подібні свята. Приміром, добрі традиції лісопосадок були притаманні нам на просторах нашої рідної землі ще з дореволюційних часів. У новій незалежній Україні, починаючи з 1998-го року в третю суботу квітня відзначається національне свято «День довкілля», яке з’явилося саме завдяки систематичному проведенню в цей день акції «Дерево - Життя».

                                           

У День Матері-Землі ми приєднуємося до цієї міжнародної ініціативи і закликаємо всіх підтримати загальнолюдські позитивні зусилля, які спрямовані на вирішення назрілих екологічних проблем. Що людина посіє - те й пожне. Не будемо про це забувати!

23 квітня - Міжнародний день англійської мови

Міжнародний день англійської мови або День англійської мови в ООН  — свято, що відзначається щорічно 23 квітня. Вперше День англійської мови , як і дні інших офіційних мов ООН, відзначили в 2010 році. Встановлення події стало ініціативою департаменту із зв'язків з громадськістю Організації Об'єднаних Націй, який вказав на необхідність розробити програми заходів для зміцнення традиції багатомовності.

Для цього свята була обрана дата смерті видатного драматурга Вільяма Шекспіра, твори якого входять в число найбільш цінних зразків літературної спадщини світу. Також Шекспір вважається одним із засновників літературної англійської мови. З-під пера Шекспіра вийшло п'ять поем, 10 хронік, 11 трагедій, 17 комедій і 154 сонета. Серед його творів — відомі будь-якого цивілізованого жителю планети «Ромео і Джульєтта», «Отелло», «Гамлет, принц датський», «Король Лір» та інші. Завдяки широкому розповсюдженню англійської мови, багато шанувальників творчості Шекспіра читають його книги в оригіналі.

Англійська мова – одна з найпоширеніших у світі, тому не дивно, що так багато людей хочуть її вивчити.

Цікаві факти про англійську мову

Цитати відомих людей на англійській мові

Афоризми на англійській мові

              

День пам’яті про трагедію на Чорнобильській АЕС​

Щороку 26 квітня відзначається Міжнародний день пам’яті загиблих у радіаційних аваріях і катастрофах в пам’ять про події на Чорнобильській атомній електростанції.

34 роки тому на Чорнобильській атомній електростанції сталася найбільша у світі техногенна катастрофа. У цей фатальний день на Чорнобильській атомній електростанції вибухнув четвертий енергоблок. В результаті вибуху реактор був повністю зруйнований, а у навколишнє середовище викинуто велику кількість радіоактивних речовин. Ця аварія розцінюється як найбільша у своєму роді за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком. Відомо, що в перші три місяці після аварії померли 31 людина. Витік радіації в результаті вибуху на четвертому енергоблоці ЧАЕС прирівнюють до вибуху 500 атомних бомб, скинутих в 1945 році на Хіросіму. Була забруднена територія площею 160 тисяч квадратних кілометрів. Загальна площа радіаційного забруднення України склала 50 тисяч квадратних кілометрів в 12 областях.

Пропонуємо подивитись   відео та презентації  присвячені річниці Чорнобильської аварії.

1.Чорнобильська катастрофа – причини та наслідки трагедії https://www.youtube.com/watch?v=_ajWGVblfMw

2.Чорнобильська катастрофа: історія про трагедію, яка назавжди закарбувалася в пам’яті https://www.youtube.com/watch?v=UhgXiUf9vX8

3. ЧОРНОБИЛЬ https://www.youtube.com/watch?v=2hrgwpKfIoY

4. Мультимедійна презентація «Поріс Чорнобиль нашою бідою» https://www.slideshare.net/ssuser8fbf54/ss-75384212

Презентації:

1. Чорнобиль не має минулого часу…

2. Чорнобильська катастрофа та її наслідки

3. Чорнобиль – чорний біль України

4. Чорнобильська катастрофа

Міжнародний день танцю

             У 1518 році у Франції сталася справжня танцювальна чума. Вона тривала місяць і призвела до загибелі десятків людей в Страсбурзі. Це сталося через виснаження або серцеві напади. Люди просто безконтрольно танцювали, поки не падали. Звичайно ж, все повинно бути в міру!

Деякі хореографи вважають, що за рухами тіла ховаються справжні рухи душі. Танець - невід’ємна частина будь-якої культури. Він є джерелом натхнення для художників, дизайнерів, скульпторів і режисерів театру і кіно. Люди, які займаються танцями, відрізняються, як правило, цілеспрямованістю і у них хороше здоров’я. Навіть медичні експерименти показали, що у тих жінок, які перенесли операцію з видалення злоякісної пухлини, при додаванні до звичайної післяопераційної терапії, танцювальних занять, одужання проходило набагато швидше.

Найбільш чуттєвий танець сучасності, без сумніву, - танго. Цей танець виник в 1890-му році в Аргентині, але він швидко став дуже успішним в Європі.

За деякими твердженнями, жінці набагато простіше танцювати сальсу, ніж чоловікові. Народився цей запальний танець, який довгий час вважався забороненим, в підпільних гральних закладах Куби.

Відомо, що рухи для багатьох витончених аристократичних танців хореографи запозичили в народних танцях. А перші вчителі танців з’явилися тільки у 15-му столітті.

Міжнародний день танцю відзначається з 1982 року за рішенням ЮНЕСКО в день народження французького балетмейстера Жана Жоржа Новера, реформатора та теоретика хореографічного мистецтва, який увійшов в історію як «батько сучасного балету».

Жан Жорж НОВЕРА (29.4.1727-19.10.1810) - французький балетмейстер, учень балетмейстера Л. Дюпре. Виступав як танцівник і очолював балетну трупу в театрі «Друрі-Лейн» у Лондоні.

НОВЕРА розробив принципи героїчного балету та балету-трагедії. У 1759 вийшла його знаменита праця «Листи про танець і балети», де НОВЕРА обгрунтував принципи балету-п’єси, який втілюється засобами дієвих пантоміми і танцю в співдружності композитора, хореографа і художника.

У цей день весь танцюючий світ відзначатиме своє професійне свято - театри опери та балету, сучасні танцювальні трупи, ансамблі сучасного бального та народного танцю і інші, як професійні, так і самодіяльні артисти.

Познайомимось ближче із танцями.

Танці народів світу.

День прикордонника

Професійне свято День прикордонника України відзначається щорічно 30 квітня починаючи з 2018 року.

З того часу, як на нашій планеті стали виникати ті чи інші держави, проявилася гостра необхідність у захисті та охороні їх кордонів і територій. Жодній з держав ще ніколи не вдавалося зберегти свою ідентичність, не приділяючи особливої уваги цілісності тієї лінії, яка, нехай і умовно, але відокремлює одне соціальне суспільство від іншого - кордону.

У нашій історії до цієї теми надається величезне значення. Прикордонник - один з перших, хто стоїть на шляху до збереження спокою, благополуччя та цілісності нашого суспільства. Їх подвигам і самовідданості присвячено не мало публікацій. Про їх героїзм і кмітливість ходять справжні легенди. У цих легендах зберігається вагома частка правди, яка просто взята з життя, їх буднів, історії, традицій і фактів, що мають місце бути.

Історія не стоїть на місці і виконавши свою роль у розвитку сучасного суспільства, ця держава пішла, передавши своїм нащадкам свою спадщину, досвід та методи, випробувані часом і практикою.

Специфіка та напрацювання, сучасні технології і мудрий підхід, аж до цього часу дозволяють нашим прикордонникам на належному рівні підтримувати цілісність і суверенність державних кордонів, всіх ділянок та територій.

Віддаючи данину поваги до всіх, хто ніс і зараз продовжує нести прикордонну службу, охороняючи наш мир і спокій, професійне свято прикордонників в багатьох країнах колишнього Радянського Союзу закріплено відповідними Указами та постановами на законодавчому рівні.

Президент наголосив:«Ключовим оплотом і елементом нашої незалежності є український суверенітет над українською землею. Кордон має бути надійно захищений»

У цей День ми приєднуємося до всіх привітань на адресу ветеранів і службовців прикордонних служб! Бажаємо їм завжди мати високий бойовий дух, міцне здоров’я і надійне домашне вогнище!

День прикордонника України. На варті вдень і вночі

З КОРДОНУ ПОЧИНАЄТЬСЯ ДЕРЖАВА

МИ ВСІ ПРИКОРДОННА РОДИНА

з травня - Всесвітній день Сонця

Сонце — найближча до Землі зірка

     3 травня весь світ відзначає День Сонця (Sun Day), іноді званий Всесвітнім днем Сонця або Міжнародним днем Сонця. Так, це свято з'явилося в 1994 році.

     Як відомо, Сонце — найближча до Землі зірка, всі інші небесні тіла цього виду перебувають від нас незмірно далеко. Наприклад, найближча до нас зірка Проксіма із системи альфа Центавра знаходиться на відстані 4,22 світлових років від Сонця.

      Температура на нашій планеті коливається приблизно від -50° до + 50°. Земля віддалена від Сонця рівно настільки, на скільки необхідно, що б Сонце належним чином обігрівало нас. Ні більше, ні менше! Якби відстань від землі до Сонця скоротилося на 5%, то Земля стала б непридатна для життя. А якби ця відстань збільшилася всього на 1%, то наша планета б захолонула.

     Для Землі Сонце — могутнє джерело космічної енергії. Воно дає світло й тепло, необхідні для рослинного і тваринного світу, і формує найважливіші властивості атмосфери Землі.

      В цілому Сонце визначає екологію планети. Без нього не було б і повітря, необхідного для життя, — повітря перетворився б на рідкий азотний океан навколо завмерлих вод і облідінілої суші. Для нас, землян, найважливіша особливість Сонця в тому, що біля нього виникла наша планета і на ній з'явилося життя.

      Сонце, вітер, морські хвилі і біомаса є енергетичною сировиною, яка постійно оточує нас і яку легко використовувати. Її не треба видобувати з землі. Воно не призводить до утворення радіоактивних відходів, а токсичних зовсім не виробляє. Це відновлювальна енергія.

      Щоб привернути увагу до можливостей використання поновлюваних джерел енергії і нагадати, що Сонце життєво важливо для життя на Землі, Європейське відділення Міжнародного товариства сонячної енергії (МТСЕ) (ISES-Europe) і організовує на добровільній основі щорічне проведення 3 травня Дня Сонця.

       Ентузіасти і професіонали, громадські організації та фірми по всій Європі організовують різного роду заходи, пов’язані з демонстрацією можливостей сонячної енергетики.

       Цікаво те, що Бог створив Сонце і Місяць з однаковими кутовими розмірами і зробив їх найбільшими небесними об’єктами (з точки зору їх видимості з Землі). Сонце знаходиться від Землі на відстані, яке в 400 разів перевищує відстань від Землі до Місяця. Вражає те, що сонячна куля за розмірами в 400 разів більше Місяця. Але візуально Сонце і Місяць мають однакові розміри і займають однаковий простір в небі, діаметр же Сонця в сотні разів перевищує діаметр Землі і якби воно було порожнім всередині, то могло б вмістити в себе більше 1 мільйона Земель.

Новим плямам на Сонці знайшли жахливе пояснення​

Сонце не буде, як колись: учені зробили сенсаційне відкриття

Міжнародний день пожежників

4 травня - є професійним святом пожежників 

Працівники пожежних служб - це люди, які безперечно заслуговують на визнання. Кожен день вони реагують на тисячі інцидентів швидко і ефективно. Результати їхніх зусиль - порятунок незліченної кількості людських життів і збереження матеріальних цінностей, які потенційно могли б бути знищені розбурханим вогнем.

2 грудня 1998 року сталася одна з трагічних подій, яка потрясла жителів австралійського містечка Лінтон, а також і весь світ. Пожежні в Лінтоні - густонаселеному районі в Вікторії - билися з великим вогнем, що швидко поширювався від сухого чагарнику, який покривав значну територію і погрожував мешканцям містечка. Це був черговий екстрений виклик і пожежники Geelong West Fire Brigade не знали про трагедію, яка чекала на них попереду. Гаррі Вредевелдт, Кріс Еванс, Стюарт Девідсон, Джейсон Томас і Метью Армстронг завантажилися в свою пожежну машину і вирушили назустріч небезпеці. Вони були частиною ударної команди і були відправлені на погашення вогню в допомогу іншим групам. Коли ці п’ятеро потрапили в гарячу зону, вітер раптово змінив напрямок. Їх машина в лічені секунди опинилася у страшному полум’ї. Вогонь стрімко вбив всіх п’ятьох членів екіпажу.

4 травня 1999 року вперше було організовано Міжнародний день пожежниів (IFFD). Він був заснований після того, як 4 січня 1999 року по електронній пошті по всьому світу було розіслано послання у зв’язку з загибеллю цих п’ятьох пожежників в Австралії. Дата - 4 травня - і раніше була традиційним днем пожежних в багатьох європейських країнах. До того ж це день святого Флоріана Лорхского, в католицькій традиції - покровителя пожежників.

Статистика невблаганна. За даними проекту DilovaMova.com, наприклад, в 2009 році тільки серед пожежників у Сполучених Штатах Америки було зареєстровано 90 смертельних випадків.

«Роль пожежного в сучасному суспільстві - будь то міська чи сільська місцевість, волонтерська діяльність або професійна кар’єра, промисловість, оборона, авіація, автоспорт або інше - це завжди самовідданість, вірність своїй справі і жертва - незалежно від того, в якій країні ми живемо і працюємо. У пожежній службі ми боремося разом проти одного спільного ворога - вогню - незалежно від того, з якої країни ми родом, яку форму ми носимо або якою мовою ми говоримо», - Джей-Джей Едмондсон (волонтер-лейтенант і пожежний), який відправив те саме електронне послання у 1999 році.

З честю надягаючи і демонструючи в цей День сині та червоні стрічки, прикріплені одна до одної, беручи участь в меморіальних або публічних подіях, кожен може висловити нашу загальну подяку пожежним повсюди.

Рятувальникам до їхнього професійного свята - Дня рятівника присвячується​                           

         Юні вогнеборці вивчають правила протипожежної безпеки! 

                        

                          

                                

                                                       

                                   

                        

День пам’яті та примирення в Україні

                                                      

                    День пам'яті та примирення в Україні встановлено  Указом  президента, а також Законом України "Про  увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні  1939-1945 років", відзначається щорічно 8 травня  починаючи з 2005 року.
             День пам'яті встановлено на честь подій 8 травня  1945 року. Тоді Антигітлерівська коаліція офіційно  прийняла "Акт про беззастережну капітуляцію" Збройних  сил нацистської Німеччини. Акт був підписаний ще 7 травня  в Реймсі (Франція), однак ратифікований  наступного дня в Берліні. З цієї нагоди 8 травня 1945 року в багатьох містах Європи та США були проведені багатолюдні святкування. День пам'яті був проголошений резолюцією Генеральною Асамблеєю ООН 22 листопада 2004 року, приуроченою до 60-ї річниці закінчення Другої світової війни. 
Резолюцією ООН державам пропонується щорічно один або два дні віддавати данину пам'яті всім жертвам Другої світової війни.
                    В Україні символом Дня пам'яті з 2014 року вважається червоний мак і гасло "1939-1945. Ніколи знову". Червоний мак, який символізує кривавий слід від кулі, вважається міжнародним символом пам'яті жертв усіх військових і цивільних збройних конфліктів.


                              «Пам’ятаємо! Перемагаємо!»

     Ми пишаємося тим, що народ нашої країни вніс вирішальний внесок у досягнення перемоги і спасіння людства від нацистського поневолення. Віддаємо належне тій величезній ролі, яку відіграв у розгромі фашизму. Багато десятків мільйонів людей віддали свої життя в ім’я досягнення Перемоги. Ми сумуємо за тими, хто загинув на полях битв, у фашистських катівнях і концтаборах. Віддаємо данину пам'яті всім загиблим, які віддали свої життя в ім'я Великої перемоги.

          Ми всі живі завдяки відвазі й мужності мільйонів людей, які брали участь у Другій світовій війні

      У День пам'яті та примирення бажаємо всім жити у мирі, навчитися прощати, розуміти один одного, залагоджувати всі суперечки та сварки мирним шляхом. Нехай цей день примирення нагадує, як важливо вірити і творити добро, щоб більше не було воєн і конфліктів!


                   

             Пам'ятки Полтавщини, пов'язані з подіями Другої світової війни​

                       

Решетилівка... Пам'ять у граніті...

10 травня - День матері в Україні

                                 

               У багатьох країнах світу відзначають День матері 13 травня. В Україні - цей день відзначається в другу неділю травня відповідно до Указу Президента України від 10 травня 1999 року № 489/99.

               Історія свята така: у 1908 році молода американка Анна Джервіс з Філадельфії виступила з ініціативою вшановування матерів у пам’ять про свою матір, яка передчасно померла. Анна писала листи до державних установ, законодавчих органів, видатних осіб із пропозицією один день у році присвятити вшануванню матерів.

               Її старання увінчалися успіхом - в 1910 році штат Вірджинія перший визнав День Матері як офіційне свято. Хоча по суті це - свято вічності: з покоління в покоління для кожного мама - найголовніша людина для своїх дітей.

               День матері - це одне з самих зворушливих свят, тому що кожен з нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ - образ своєї мами, яка все зрозуміє, простить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити незважаючи ні на що.

               Щастя й краса материнства в усі століття оспівувалися кращими художниками і поетами. І  невипадково - від того, наскільки шанована в державі жінка, яка виховує дітей, можна визначити ступінь культури й благополуччя суспільства. Щасливі діти ростуть в дружній родині й під опікою щасливої матері.

              В цей день від  усієї душі давайте привітаємо дорогих мам з їх святом. Хай світлом і добром відгукуються в душах дітей ваші нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість.

                                

                                                    Вітання мамі дорогій

Міжнародний день сім’ї 

         Сьогодні, 15 травня, в Україні відзначається День сім'ї. Це відносно молоде свято, яке почали відзначати з 2012 року. А присвячене воно, у першу чергу, любові, взаєморозумінню, гармонії і вірності.

      Привітайте рідних і дорогих людей зі святом.

Історія свята    

    День сім'ї, любові і вірності присвячений до Дня пам'яті святих Петра і Февронії – покровителів сім'ї і любові в православ'ї.
   Благовірний князь Петро був другим сином муромського князя Юрія Володимировича. Він вступив на муромський престол в 1203 році.

    За кілька років до цього князь Петро захворів проказою, від якої ніхто не міг його вилікувати. У сновидінні князеві було відкрито, що його може зцілити Февронія, дочка "древолаза-бортника", який здобував дикий мед. Вона жила в селі Ласкаве в Рязанській землі.
    Февронію слухалися дикі тварини, вона знала властивості трав і уміла лікувати недуги, була красивою, благочестивою, мудрою і доброю дівчиною. Князь пообіцяв одружитися з нею після зцілення. Февронія зцілила князя, проте він не додержав свого слова. Хвороба поновилася, а Февронія знов вилікувала його і таки вийшла за нього заміж. 
    Коли Петро успадковував престол, бояри не захотіли мати княгиню з простого люду, заявивши йому: "Або відпусти дружину, яка своїм походженням ображає знатних баринь, або залиш Муром". Тоді пара на човні відплила по Оці і почала жити простим життям, насолоджуючись тим, що вони разом.

     У Муромі ж почалися міжусобиці і вбивства за престол. Тоді бояри схаменулися, зібрали раду і вирішили кликати князя Петра. Князь і княгиня повернулися. Февронія ж зуміла заслужити любов городян.

    В похилих роках князь і княгиня прийняли чернечий постриг у різних монастирях з іменами Давид і Єфросинія. Вони хотіли померти в один день і заповіли покласти їх тіла в одній труні, заздалегідь приготувавши гробницю з одного каменю з тонкою перегородкою. Так і сталося – вони померли в один день і годину.

Як святкувати День сім'ї

     У цей день намагайтеся приділити більше уваги своїм рідним і подарувати радісні емоції.
Обов'язково обійміть і поцілуйте членів своєї великої або маленької сім'ї, скажіть їм теплі слова любові і поваги, поділіться з ними своїми почуттями і відчуйте їх важливість для вас. А якщо у цей день ви знаходитесь далеко один від одного, то обов'язково надішліть привітання та листівки з днем сім'ї всім рідним і близьким.

     Ви також можете провести День сім'ї незвичайним способом. Пропонуємо вам кілька варіантів:

– поміняйтеся ролями: нехай ваші діти спробують побути батьками, а ви – дітьми (тільки не забудьте встановити правила);
– виконайте список бажань – складіть його всією родиною і за один день намагайтеся втілити якомога більше;

– влаштуйте квест з незвичайним маршрутом, поділіться на команди;

– приготуйте спільну вечерю, поділивши між собою обов'язки.

     У будь-якому випадку цей день – лише привід провести час з сім'єю по-особливому. Даруйте щасливі миті рідним щодня, без лімітів і бережіть своїх близьких.


             

16 травня - День Європи в Україні

Історія свята Дня Європи!​


Щорічно у третю суботу травня в Україні відзначають День Європи.  Для українців  – це особливий день, адже Україну та ЄС єднають спільні цінності, історія та культура. 

Рада Європи це свято відзначає 5 травня, 9-го – Європейський Союз. Перше визнання Дня Європи відбулось у Раді Європи у 1964 році. Пізніше Європейський Союз започаткував свій власний Європейський день на відзначення декларації Шумана 1950 року, саме тому його називають ще  «Днем Шумана».

Десять цікавих фактів про Євросоюз

  • Представництво Європейської Комісії в Україні з’явилось у Києві майже одразу після проголошення Незалежності – 1993 року.
  • У 2012 році Євросоюз став лауреатом Нобелівської премії миру.
  • Після виходу у 2020 році Великої Британії, ЄС нараховує 27 країн-учасників.
  • У ЄС немає власних збройних сил, однак більшість країн-учасниць входять до НАТО.
  • Музика європейського гімну взята з Дев’ятої симфонії, яку Людвіг ван Бетховен написав у 1823 році. У фінальній частині музичного твору Бетховен поклав на музику «Оду до радості», яку написав 1785 року Фрідріх фон Шиллер. У цьому вірші знайшла відгук ідея братання народів, яку поділяв і Бетховен. У 1972 році «Ода до радості» стала гімном Ради Європи. Відомому диригенту Герберту фон Караяну було доручено написати три інструментальні аранжування – із соло для фортепіано, для духових інструментів і для симфонічного оркестру. Без слів, універсальною мовою музики, гімн виражає ідеали свободи, миру та солідарності, на яких тримається Європа. У 1985 році гімн схвалили президенти та глави урядів країн ЄС як офіційний гімн Європейського Союзу.
  • ЄС є найбільшим торговим партнером України та її найщедрішим донором.
  • В Європарламенті на засіданнях можна використовувати 24 офіційні мови ЄС.
  • Офіційна валюта – євро – використовується у 19 країнах ЄС.
  • Найпопулярніше місто Європи – Париж, його відвідують найбільше туристів.
  • Безвізовий режим з ЄС дозволив українцям більше подорожувати. За 2019 рік українці загалом понад 15 млн разів перетнули сухопутний кордон, подорожуючи до країн ЄС, а гості з ЄС — понад 3 млн разів приїздили до України.

Дітям про Євросоюз

Подорожуємо країнами Європи

На що схожі різні країни світу

21 травня - День вишиванки

         У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка - яскравий приклад і підтвердження цьому. Історія вишиванки своїми витоками сягає в незапам’ятні часи. Ще за свідченням знаменитого давньогрецького історика, географа і мандрівника Геродота, елементами вишиванки був прикрашений одяг скіфів, які проживали в наших землях в період VIII ст. до н. е. - IV ст. н. е. Знаменитий арабський мандрівник X ст. у своїх розповідях також згадує про русів, які носили вишитий одяг. У ході сучасних досліджень, наприклад, на Черкащині були знайдені срібні бляшки з фігурками чоловіків, датування знахідок VI ст., дослідження яких показали ідентичність елементів одягу і орнаменту вишивки українського народного костюма XVIII-XIX століть.

          День вишиванки -  нове народне свято, покликане до сприяння єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу. Воно відзначається в третій четвер травня.

Два кольори Решетилівки

Завершення навчального року

          Ось і настав цей день - радісний та сумний водночас. Для одних він стане фінальною крапкою в повісті цьогорічного навчального процесу. Для інших - це, насамперед, початок канікул і літніх розваг!

          Та особливо пам’ятний цей день для наших випускників, адже вони прощаються зі школою і вирушають у самостійне доросле життя.

          Вітаємо всіх зі святом Останнього дзвоника, бажаємо успіхів та гарного відпочинку! А випускникам - щедрої долі, вірних друзів, наснаги та невичерпної енергії для реалізації задумів і творчих планів! Щасти вам у всьому! У добру путь!

Всесвітній день батьків

      Це свято є офіційною міжнародною подією, закріпленою рішенням на рівні Генеральної Асамблеї ООН від 17-го жовтня 2012-го року № A/RES/66/292 і відзначається щорічно в перший день літа. 1-го червня на підтримку батьків по всьому світу, низкою урядових і громадських організацій багатьох країн проводяться різноманітні заходи, спрямовані на вшанування загальноприйнятих традиційних сімейних цінностей, ролі і значення батьків для всіх поколінь.

           Статус батьків, їх єдності, зобов’язання і відповідальність, хвилюючі переживання і турбота про благополуччя підростаючого покоління, є абсолютно природний стан життя для багатьох з нас. Ніяка сучасна культура або новації світосприйняття, які намагаються нав’язати громадській думці, виключаючи інститут батьківства і нівелюючи вагомість простих людських понять сім’ї, не матиме жодних життєствердних перспектив.

      Бути батьками для своїх дітей, прикладом і беззастережним авторитетом - це високий привілей! Це радість і нескінченне щастя! Сенс життя і її найбільш явна й практична надія.

         У цей День ми приєднуємося до привітань на адресу всіх батьків, теперішніх та майбутніх! Бажаємо батькам міцного здоров’я, мудрості і сил! Зі святом Вас і Ваші родини!

День захисту дітей

    Сьогодні, 1 червня, відзначають Міжнародний день захисту дітей – в Україні святу виповнюється вже 22 роки. А у всьому світі його відзначають вже 61 рік з однією метою – захистити малюків планети від насильства, голоду, неможливість отримання освіти, медобслуговування та інших бід. День захисту дітей в Україні встановлено відповідно до Указу Президента України від 30 травня 1998 року № 568/98 на підтримку ініціативи Міністерства України у справах сім’ї та молоді, Всеукраїнського комітету захисту дітей, Національного фонду соціального захисту матерів і дітей "Україна - дітям" та інших громадських організацій.

        Діти - це головна радість і надія для батьків. Вони справжнє майбутнє не тільки для держави, а й для всього світу. Дитячі посмішки — це, мабуть, найкраще, що може радувати погляд. В них стільки щирості і довіри, що розтане навіть найсуворіше і загартоване проблемами серце. Так нехай сьогодні, в День захисту дітей, кожен постарається зробити життя маленьких мешканців нашої планети кращим і безпечнішим.

      З Днем захисту дітей! Нехай наші діти якомога довше залишаються дітьми. Безтурботними, веселими, радісними. Хочеться побажати, щоб кожна дитина була здоровою і оточеною турботою батьків. Нехай небо над головою завжди буде мирним, а кожен новий день — добрим і цікавим. А батькам бажаємо терпіння, доброти і ніжності. Не забувайте, що саме ви відповідаєте за щасливе і безпечне дитинство дітлахів!



 

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.